Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Ayvalık’ta Öyle bir yöntemle es arıyor ki

       ’ta bir adam, “Yeter artık, evlenmek istiyorum” yazılı  açarak sokak sokak geziyor.

Cadde ve sokaklarda dolaşarak evlenmek istediğini pankart ve giydiği tişörtle dile getiren 39 yaşındaki ’a polis ekipleri mani olmak istedi. Erdoğmuş, eyleminin sadece evlenmekle ilgili olduğu anlaşılınca serbest bırakıldı. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde pankartlarla evlenmek istediğini dile getiren yalnız adamın derdine İstanbul Taksim’de yaptığı eylem bile çare olamadı.

20 yıldan beri evlenmek için mücadele ettiğini belirten Erdoğmuş, ‘Bekarlık canıma tak etti, yeter artık evlenmek istiyorum’ yazılı pankart ile üzerinde ‘Evlenmek istiyorum’ ve cep telefonu numarası yazılı olan tişörtle gezerken Ayvalık’ta yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Derdini kimseye anlatamadığından yakınan Erdoğmuş, “Şimdiye kadar karşıma çıkan kadınlar beni sevmedi. Benimle param için evlenmek isteyenler oldu. Oysa benim maddi durumum iyi değil. Ancak evlendiğimde ve yuvamı kurduğumda ailemi en iyi şekilde geçindirebileceğime inanıyorum. Geçimimi pamukçuluk, lokantacılık ve günlük işlerde çalışarak sağlamaya çalışıyorum. Babam annemle 22 yıl evli kaldı. Annem vefat ettikten sonra babam 1996 yılında Azerbaycanlı biriyle evlendi. Ama babam bana da bir eş bulmak için bugüne kadar herhangi bir çaba göstermedi” diye dert yandı.

 

 

 HABERİN GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

TEK UMUDU BAŞBAKAN

Açtığı pankartla ülke genelinde birçok il ve ilçeyi dolaşan Natıf Erdoğmuş, pankartta yazılı telefonlarını arayan eş adaylarının kendisine ev ve arabası olup olmadığını sorduğunu anlattı. Erdoğmuş, “Ev ve arabamın olmadığını söylediğimde telefonla arayan eş adayları bir daha arayıp sormuyor. Bugüne kadar ailesi başta olmak üzere akrabalarım evlenme konusunda yardım etmedi. Bu uğurda diyar diyar geziyorum. Ama şimdiye kadar hiçbir sonuç alamadım. Allah nasip ederse ekim ayında ’ya gideceğim. Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a sesimi duyurmaya çalışacağım. Kendisine ulaşabilirsem bu derdime derman olması için destek isteyeceğim. En azından şansımı deneyeceğim” diye konuştu.

 

AİLESİ SIRT ÇEVİRDİ

Yıllardır elindeki pankartla dolaşarak evlenebilecek bir eş arayan Erdoğmuş, “Bana ’deki, Kars’taki insanlar yardım etmek mecburiyetinde değil. Bir eş bulup evlenebilmem konusunda İzmir’de amcama söyledim. Ama bu pankartla dolaşıp eş aradığım için bana yardımcı olmadı. Babam da, en yakın akrabalarım da bana bu konuda hiçbir zaman destek vermedi. Ben de onlara kızdığım için pankartlı eş arama eylemimi inadına sürdüreceğim” dedi.

İHA

1 Comment

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.