Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Cunda Müzik Günlerinde Jülide Özçelik Rüzgarı Esti

        Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncı kez düzenlenen ’nin ikinci gecesinde caz müziğinin sevilen sesi Jülide Özçelik müzikseverlerle buluştu.

Müzik Günleri bu yıl da caz severleri Ayvalık’ın ’nda bir araya getirirken, Ayvalıklılarla, ilçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler da etkinlikleri   büyük keyifle izledi. 3 Temmuz’da başlayan etkinlikte ilk gece Bilal Karaman sahne alırken ikinci gece sahne alan Jülide Özçelik performansı ve sesiyle müzik severleri  büyüledi. Günleri ‘nde Yahya Dai Quartet konseri sanatçının geçirdiği bisiklet kazası nedeniyle iptal edilmesi dolayısıyla bir gün erken sona erdi.

   JÜLİDE ÖZÇELİK SEVİLEN BİR JAZZ SANATÇISI

Müzik eğitimine ‘Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Hafif Batı Müziği bölümünde başlayan Jülide Özçelik, Selmi Andak, Melih Kibar, Hakan Şensoy gibi değerli  eğitmenlerden aldığı derslerle 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl ‘İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne tam burslu olarak girdi. Bu bölümde Nükhet Ruacan,  Randy Esen ve Yıldız İbrahimova’dan vokal teknikleri, Can Kozlu, İmer Demirer, Raci Pişmişoğlu, Ayşe Özbekligil, Selen Gülün, Donovan Mixon, Ricky Ford ve Timur  Selçuk gibi değerli akademisyenlerden de ensemble, solfej, armoni ve Klasik Türk Müziği gibi dersler alarak Caz Vokal Performans Bölümü’nden mezun oldu. Bize ait ama  evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir caz albümü yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı kendi bestelerini ve sevdiği türküleri değerli ve yetenekli genç caz müzisyeni  arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında “Jazz İstanbulVolume-1” adı altında çıkardı. Bu albümün başarısının üzerine bir süredir üzerinde çalıştığı “Jazz İstanbul Volume-2” albümü ise 2011 Aralık ayında müzikseverlerle buluştu.

[4802113] – İhlas Haber Ajansı

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.