Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Ayvalık Sanat Fabrikası, Ramazan Eglencelerini Unutmadı


 Sanat Derneği bünyesindeki Sanat Fabrikası, ilçe halkını unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Ramazan eğlenceleriyle buluşturuyor.

Sanat Fabrikası oyuncuları tarafından Ramazan ayı süresince her Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 21.30’da gerçekleştirilecek olan etkinliklerde; Türk Orta Oyunlarının en önemli örneklerinin yer alacağı bildiriliyor. Meddah, Nasreddin HocaGülütleri, İbiş ile Kuddusi’nin Hikayesigibi oyunların yanı sıra Hacivat ve Karagöz perde oyunu ile ASD’nin genç kızlarının sergileyeceği dans ve tangolarında sergileneceği etkinliklerin Genel Sanat Yönetmenliğini Yavuz İmsel’in üstlendiği öğrenildi. Ayvalıklı Nasreddin Hoca’nın da güldürürken düşündüreceği oyunu ise Haşmet Gürbüz’ün yazıp yönettiği, Projenin Genel Koordinatörlüğünü Erkan Cılak yürütürken, oyunların ışık tasarımını Sadi Mastar, Dekor Tasarımını da Sudi Pulathaneli ile Sinan Yorulmaz’ın hazırladığı bildirildi.

Oyunların kostümlerini Ayşegül Tekten ile Hande Akman hazırlarken, afiş tasarımlarını ise Turgut Baygın ve Erkan Cılak’ın yaptığı kaydedildi. Oyunda; Ayşegül Tekten, Sudi Pulathaneli, Hande Akman, Betül Meydanlı, Saban Demirören, Ümran Şimşek, Mısra Mastar, Sinan Yorulmaz, Ezgi Korkmaz, Erkan Cılak ve Haşmet Gürbüz’ün rol aldığı ise gelen bilgiler arasında.

“OYUNLARIMIZI HALKIMIZLA PAYLAŞABİLMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ”

bünyesinde Sanat Fabrikasında yapılacak olan çalışmalarla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Oyunun Yazarı Haşmet Gürbüz, “Gölge oyunlarımız Hacivatımız Karagözümüzü başka ülkeler sahipleniyorsa;kendi kültürümüzü yeniden canlandırmamız gerek diye düşündük.Hem de öyle bilindik şekilci birebir aynısı gibi değil; bugün olsaydı Meddah ne anlatırdı diye;

Nasreddin Hoca Ayvalık’lı olsa neler söylerdi diye. BU düşünceyle hareket ederke, böylesi bir projeyi hayata geçirdik. Oldukça renkli ve o kadar da keyifli olan oyunlarımızı halkımız ve ziyaretçilerimizle paylaşabilmek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu. – BALIKESİR

[4814170] – İhlas Haber Ajansı

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.